Skip to content

Öğretmenlerimizin ‘’Kapadokya Teknopark’’ Ziyareti

 
  • 28.5.2019
  • 784
Öğretmenlerimizin ‘’Kapadokya Teknopark’’ Ziyareti

 

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kapadokya Teknopark işbirliği kapsamında öğretmenlerimize ‘’Kapadokya Teknopark’’ tanıtımı gerçekleştirildi.

 

Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Metin Duyar, TTO Müdürü Dr. Öğr. Ü. Cevahir Altınkaynak ve Teknopark uzmanların yer  aldığı  toplantıya, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Nevşehir merkez okullarında görevli öğretmenler ve Ar-Ge temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda, Kapadokya Teknopark’ın bünyesinde yer alan birimlerin (Teknoloji Transfer Ofisi, Kuluçka Merkezi ve Yatırım Ofisi) faaliyet alanları, akademisyenlere, sanayiciye, girişimciye ve araştırmacılara sunduğu hizmetler ile sağladığı avantajlar anlatıldı.

 

Kapadokya Teknopark’ın bölgesel ve sektörel hedeflemeleri ile faaliyete geçtiği günden  günümüze kadar ki süreçteki ar-ge hizmetlerinin anlatıldığı toplantıda, üniversite sanayi işbirliğinde kilit rol oynayan Teknopark bünyesindeki firmaların çalışma alanları ile girişimcilerin Ar-Ge projeleri hakkında detaylı bilgi verildi. Ayrıca bölgenin kalkınmasında Teknoparkların rolü ve bölgeye sunduğu ekonomik, sosyal, inovasyonel katkılar ile Teknoparkların önemi ulusal ve uluslararası boyutta anlatıldı.

 

Toplantının sonunda üniversitemiz Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’n de yer alan laboratuvarlar ve Teknopark bünyesinde kullanıma açılan “3D Yazıcı”nın tanıtımı gerçekleştirilerek, bu kapsamda kamuya ve özel sektöre yönelik araştırma altyapılarının işlevselliğinin artırılması amacıyla yapılabilecek öğrenci-genç girişimci-firma ve kamu-üniversite-sanayi işbirlikleri üzerine ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Yapılan bilgilendirme sunumları ve odak grup görüşmelerinin ardından katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile toplantı sona erdi.

 


28 Mayıs 2019 Salı