Skip to content

NEVŞEHİR YEREL KOORDİNASYON TOPLANTISINDA ANGELCAP MELEK YATIRIMCILIK AĞI TANITILDI

 
  • 17.6.2020
  • 405
NEVŞEHİR YEREL KOORDİNASYON TOPLANTISINDA ANGELCAP MELEK YATIRIMCILIK AĞI TANITILDI

Kapadokya Teknopark, Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Koordinasyonunda yapılan Nevşehir Yerel Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Metin Duyar, Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cevahir ATINKAYNAK ve Kapadokya Teknopark A.Ş. Teknoloji Transfer Ofisi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÜNSALAN katıldığı toplantıda proje sunumu yapıldı.

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Nevşehir İl Müdürlüğü, TSE Nevşehir Belgelendirme Müdürlüğü, Nevşehir ve Acıgöl Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri, KÜSİ Nevşehir İl Temsilciği yöneticilerinin ve yetkili temsilcilerinin katıldığı toplantının yürütülmesi AHİKA Genel Sekreteri Bekir VAROL tarafından yapıldı.

Yapılan açılış konuşmasından sonra söz alan kurum yöneticileri ve yetkili temsilcileri 2020 Ocak ayı toplantısında alınan kararlar doğrultusunda yapmış oldukları çalışmalar ve faaliyetler ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

Kapadokya Teknopark tarafından yapılan sunumda; Nevşehir ili özelinde Melek Yatırımcılıkla ilgili strateji/yol haritası hazırlanması kapsamında yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verilmiştir.

“AngelCap Melek Yatırımcılık Ağı” ve “AngelCap Sermaye Portföy Yönetim Şirketi” ile ilgili yapılan sunumda; melek yatırımcı kavramı, melek yatırımcı ağı akredite olma koşulları, devletin melek yatırımcılığa verdiği teşvikler, melek yatırımcı-girişimci ilişkisi hakkında bilgi verilmiştir. Kapadokya Teknopark tarafından oluşturulan AngelCap model önerisinin sunumda ayrıca, AngelCap mekanizmasının yatırımcılara sağlayacağı avantajlardan söz edilmiştir.

Yapılan sunumları takiben, kurum yöneticileri ve yetkili temsilcileri COVİD-19 sürecinde gerçekleştirmiş oldukları faaliyetler hakkında bilgilendirme yapmışlardır.


17 Haziran 2020 Çarşamba