Skip to content

NEVŞEHİR H.AVNİ İNCEKARA FEN LİSESİ ÖĞRETMENLERİNDEN KAPADOKYA TEKNOPARK’A ZİYARET

 
  • 19.2.2020
  • 439
NEVŞEHİR H.AVNİ İNCEKARA FEN LİSESİ ÖĞRETMENLERİNDEN KAPADOKYA TEKNOPARK’A ZİYARET

Kapadokya Teknopark, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sanayi ve Teknoloji Stratejisi doğrultusunda Nevşehir’de bulunan Fen Lisesi Öğretmenleri ile bilgilendirme ve işbirliğine yönelik toplantılar düzenlemektedir.

 

Bu toplantılardan ilki 19.02.2020 tarihinde Nevşehir H.Avniİncekara Fen Lisesi öğretmenlerinin Kapadokya Teknopark’ı ziyareti ile gerçekleştirilmiştir.


Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Metin DUYAR koordinatörlüğünde yürütülen toplantıda; fen lisesi öğrencilerine uygun teknoloji odaklı çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Fen lisesi öğrencilerinin proje kültürüne yatkınlıklarının arttırılması ve öğrencilerin Ar-Ge kültürüne hakim olabilmeleri için gerekli staj imkanları hakkında ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabakata varılmıştır.


Kapadokya Teknopark uzmanları tarafından yapılan sunumda ise Kapadokya Teknopark ve Kapadokya Teknoloji Transfer Ofisinin faaliyetleri hakkında bilgi verilmiştir. Sunumun ardından gerçekleştirilen soru-cevap kısmında öğrencilerin proje süreçlerine nasıl dahil edilebileceği ve öğrencilerin kariyer modellerinin bu süreçte nasıl ilerletilmesi gerektiği konularında fikir alışverişinde bulunulmuştur.


19 Şubat 2020 Çarşamba