Skip to content

''NEVŞEHİR GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ'' PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 
  • 12.12.2019
  • 526
''NEVŞEHİR GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ'' PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ahiler Kalkınma Ajansı, Kapadokya Teknopark, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği işbirliğinde 11 Aralık 2019 tarihinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Nevşehir Girişimcilik Zirvesi" Paneline üniversitemiz öğrencileri yoğun katılım göstermiştir.

İki oturumdan oluşan panelin ilk oturumunda Panel Yöneticisi İsmail HAZNEDAR önderliğinde Panel katılımcıları Mehmet Halis AYDOĞAN, Osman VERGİVEREN ve Gülper GÜNDÜZ YASSI kendi öğrencilik süreçlerini, girişimcilik örneklerini, karşılaştıkları zorlukları ve başarılarını öğrencilerle paylaşmışlardır.

İş Fikri Geliştirme Çalışmalarını kapsamında düzenlenen panelin ikinci oturumunda ise iş fikrine sahip öğrenciler ile iş insanları aynı masa etrafında bir araya gelmişlerdir. Böylelikle girişimci olmak isteyen öğrencilere kendi deneyimlerden hareketle bir yol haritası oluşturmaya çalışan iş insanları yeni iş fikirlerinin iş modeline dönüşmesi sürecinde gerekli danışmanlık, teşvik ve hibe sistemleri hakkında öğrencileri bilgilendirmişlerdir.

 


12 Aralık 2019 Perşembe