Skip to content

KAPADOKYA TEKNOPARK WEBINAR ETKİNLİKLERİ -6

 
  • 19.6.2020
  • 590
KAPADOKYA TEKNOPARK WEBINAR ETKİNLİKLERİ -6

18.06.2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Fikri Mülkiyet Farkındalık Eğitimi” isimli webinar’ımızda Kuantum Patent A.Ş. Müdürü Barış KURT ve Kuantum Patent A.Ş. Bölge Müdürü Orhan Veli ÇİMEN’i konuk ettik.

Kapadokya Teknopark Fikri ve Sınai Mülkiyet Uzmanı Pakize YEŞİLTAŞ'ın moderatörlüğünü yaptığı webinar etkinliğinde Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının stratejik ve ticari açıdan önemi, marka, patent, faydalı model ve tasarım tescili için gerekli temel şartlar ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.

Yapılan genel sunumun ardından söz alan Barış KURT,  patent ve faydalı model ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulunduktan sonra faydalı model ve patent araştırmalarının nasıl yapıldığı, tescil süreçleri ve devlet teşviği hakkında bilgi verdi.

Orhan Veli ÇİMEN tarafından yapılan sunumda ise marka ve endüstriyel tasarım hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunuldu. 

Son olarak söz alan Pakize YEŞİLTAŞ ise yaptığı sunumda öncelikle Nevşehir’de aktif olarak hizmet veren KAPADOKYA TEKNOPARK’ın varlığı ile birlikte bölgedeki Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının (FSMH) başvuru sayılarındaki olumlu gelişmelerden ve FSMH süreçlerinde bölgede yaptıkları faaliyetlerden bahsetti. 

Üniversitelerdeki patent başvuru mekanizmalarına ve Girişimci Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde FSMH’nin önemine değinilen webinar etkinliği katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.


19 Haziran 2020 Cuma