Skip to content

KAPADOKYA TEKNOPARK WEBINAR ETKİNLİKLERİ -5

 
  • 5.6.2020
  • 463
KAPADOKYA TEKNOPARK WEBINAR ETKİNLİKLERİ -5

05.06.2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Uluslararası Kariyer Yönetimi Deneyim Paylaşımı” isimli webinar’ımızda VESUVIUS Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölge Satış Müdürü Haktan İLÇE’yi konuk ettik.

Kapadokya Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cevahir ALTINKAYNAK’ın moderatörlüğünü yaptığı webinar etkinliğinde Haktan İLÇE, kendi deneyimlerimden yola çıkarak uluslararası kurumsal firmalarda çalışmanın avantajları ve işe alım süreçleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

En az bir yabancı dil öğrenmenin gerekliliği, sosyal hayatın kurumsal firmalar açısından önemi, ulusal ve uluslararası platformlarda özgeçmiş oluşturmanın etkisi konularına değinen İLÇE uluslararası kurumsal firmaların çalışma ve yatırım prensipleri ile ilgili konularda güncel örnekler vererek sunumuna devam etti.

Yurtdışında iş ve sosyal hayat düzeni, yurtdışında yaşamanın ve çalışmanın avantaj ve dezavantajları konularına değinen İNCE etkinliğin son kısmında katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Uluslararası firmaların ücret politikaları, yurtdışı kazanç ve vergi sistemi, yurt dışı çalışma standartlarının yurt içi çalışma standartları ile karşılaştırılması ile ilgili gelen soruları yanıtlayan İLÇE kendi kariyer yönetiminden, hedeflerinden, karşılaştığı sorunlardan yola çıkarak kariyer yolculuğunun başlangıcındaki gençler için tavsiyelerde bulundu.


5 Haziran 2020 Cuma