Skip to content

Kapadokya Teknopark ve AHİKA “Nevşehir İline yönelik Ar-Ge ve Inovasyon Çalışmalarına Uluslararası Boyut Kazandırıyor”

 
  • 15.5.2019
  • 925
Kapadokya Teknopark ve AHİKA “Nevşehir İline yönelik Ar-Ge ve Inovasyon Çalışmalarına Uluslararası Boyut Kazandırıyor”

 

Kapadokya Teknopark toplantı salonunda, Ahiler Kalkınma Ajansı yetkilileri ve Teknopark uzmanları ile AB Rekabetçi Sektörler Programı 2. Dönem Proje Teklif Çağrısına ilişkin istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Metin Duyar’ın başkanlık ettiği toplantıya, Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) ve Teknopark uzmanları katıldı. 

Toplantıda; yaratıcı endüstrilerin desteklenmesi yoluyla imalat sanayi ve hizmet sektörlerinde yaratılan katma değerin ve bu sektörlerin rekabetçiliğinin güçlendirilmesi, bu süreçlerin takibi ile üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi,  kamuya ya da özel sektöre ait araştırma altyapılarının işlevselliğinin artırılması, sosyal yeniliği destekleyici beceri ve kabiliyetlerinin güçlendirilmesi başlıkları görüşüldü. Toplantıda ayrıca, Nevşehir iline özgü olarak yaratıcı endüstriler ile araştırma ve geliştirme faaliyet alanlarında öngörülen projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunularak süreç planlaması yapıldı. Kapadokya Teknopark tarafından, Ajans Güdümlü Proje desteği kapsamında, Nevşehir ilinin Ar-Ge ve İnovasyon alanlarına katkı sağlayıcı yönde geliştirilen projelerin ön sunumları gerçekleştirilerek projelerin uygulanabilirliği ve sürdürülebilirliği üzerine görüşler alındı.

Toplantı, AHİKA temsilcilerine Üniversitemiz Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde yer alan laboratuvarların ve Teknopark bünyesindeki Prototip Atölyesi’nde şehre kullanıma açılan “3D Yazıcı”nın tanıtımı ile sona erdi.


15 Mayıs 2019 Çarşamba