Skip to content

Kapadokya Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı’na Katıldı

 
  • 4.6.2020
  • 443
Kapadokya Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı’na Katıldı

“Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 8. Koordinasyon Toplantısı” 03.06.2020 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK başkanlığında video konferans sistemi ile gerçekleştirildi.

Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Metin DUYAR ve Kapadokya Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cevahir ALTINKAYNAK’ın katıldığı konferansın açılış konuşmasında VARANK, pandemi sürecinde yapılan faaliyetler, genç girişimciliğin önemi, teknoloji transfer ofislerinin yararlanabilecekleri destek mekanizmaları hakkında teknopark temsilcilerine bilgi verdi.

Teknoparklarda kusursuz bir anlayışın hakim olması gerektiğini, derme çatma prefabrik yapıların faaliyet alanı olarak sunulmaması gerektiğini ifade eden Bakan Varank, Milli Teknoloji Hamlesi'nin en önemli yürütücülerinden olan bölgelerde yüksek katma değer üretilmesi ve en nitelikli elemanların istihdam edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

VARANK’ın konuşmasının ardından söz alan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez ve Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit tarafından ise önemli teknik detaylar teknopark temsilcileri ile paylaşıldı.  

Teknopark temsilcilerinin görüşlerini ifade etmesinin ardından video konferans sistemi ile gerçekleştirilen toplantı sona erdi.


4 Haziran 2020 Perşembe