Skip to content

Kapadokya Teknopark Litvanya Büyükelçiliği Projesini Başarıyla Tamamladı

 
  • 16.10.2019
  • 596
Kapadokya Teknopark Litvanya Büyükelçiliği Projesini Başarıyla Tamamladı

Litvanya Kalkınma Ajansı ile yürütülen ‘’Strengthening the Collaboration between Higher Education and Business World: Sharing the Expriences’’ Projesini Başarıyla Tamamlandı

Litvanya Büyükelçiliği ve Litvanya Kalkınma Ajansı tarafından Kapadokya Teknopark yürütücülüğünde desteklenen; ‘’Strengthening the Collaboration between Higher Education and Business World: Sharing the Expriences’’ projesi başarıyla tamamlandı.

Kapadokya Teknopark, Projenin ilk uygulaması kapsamında Litvanya Kaunas Teknoloji Üniversitesi TTO ziyaret ederek, üniversitenin teknik kabiliyetleri ve ar-ge yetenekleri konusunda ayrıntılı görüşmeler yaptı ve ortak proje süreçleri konusunda istişarede bulunmuştu. Teknik ekip ziyaretinde, Litvanya yükseköğrenim kurumları ve iş dünyası ile karşılıklı teknoloji kapasite değişimi konusunda arama toplantıları gerçekleştirilmişti.

Projenin ikinci uygulaması kapsamında; Kaunas Teknoloji Üniversitesi TTO teknik personeli,  Kapadokya Teknopark ziyaret ederek uzman personel tarafından Kapadokya Teknopark’ın faaliyetleri, akademisyen, firma ve girişimcilere yönelik hizmet alanları ile ülkemizin proje desteklerinin tanımı yapıldı. Ayrıca, Teknopark tarafından fizibilite çalışması tamamlanan Bitki Sağlığı Teşhis ve Analizi Laboratuvarı Kurulumuna yönelik bilgi verilerek iki ülke arasında başarılı uygulama örnekleri üzerinden deneyim paylaşımları gerçekleştirildi.

Litvanya Teknoloji Transfer Ofislerinin yürüttükleri uygulamalar çerçevesinde, iki ülke arasında nitelikli iş dünyası ilişkilerini artırmak üzere yeni hedeflemeler planlanan görüşmelerde, ortak yapılacak ar-ge projeleri konusunda ön anlaşmaya varıldı.


16 Ekim 2019 Çarşamba