Skip to content

KAPADOKYA TEKNOPARK FİRMASI LOG YAZILIM’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE YÖNELİK MOBİL UYGULAMA VE İYS YAZILIMI

 
  • 29.10.2020
  • 475
KAPADOKYA TEKNOPARK FİRMASI LOG YAZILIM’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE YÖNELİK MOBİL UYGULAMA VE İYS YAZILIMI

          Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Kapadokya Teknopark Log Yazılım Eğitim Danışmanlık ve Arge San. Tic. Ltd. Şti. yöneticisi Kadir ABA, Niğde İŞKUR İl Müdürlüğü’nün “Mevsimlik Tarım İşçilerinde COVID-19 Mücadelesi” isimli projesi kapsamında Niğde’ye geçici göç ile gelen mevsimlik tarım işçilerinin dijital olarak kayıt altına alınarak takip edilmesini sağlayacak iOS ve Android tabanlı mobil uygulama ve web tabanlı içerik yönetim sistemi geliştirmiştir.

          Geliştirilen uygulama ve içerik yönetim sistemi ile Niğde iline 2020 yılı ve sonrası dönemlerde diğer illerden gelmesi öngörülen tarım işçilerinin yol açabileceği COVID-19 risklerinin kontrol altında tutulması, en düşük seviyeye indirilmesi ve pandemi sonrası dönemde ise işçilerin genel takibinin yapılabilmesi sağlanacaktır.

          Akıllı Telefonlar aracılığı ile Niğde iline gelen mevsimlik işçilerin demografik durumu, hangi zaman diliminde hangi bölgede, kimler ile çalıştıkları gün gün izlenebilecek ve raporlanabilecektir.


29 Ekim 2020 Perşembe