Skip to content

Kapadokya Teknopark Firması BC TECH, Güney Kore Firmasıyla Ortak Çalışma Yürütecek

 
  • 27.11.2020
  • 537
Kapadokya Teknopark Firması BC TECH, Güney Kore Firmasıyla Ortak Çalışma Yürütecek

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) öğretim görevlileri ve Kapadokya Teknopark bünyesinde araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmaları gerçekleştirilen BC Technoloji Danışmanlık İmalat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Firması yetkilileri Prof. Dr. Bülent Kurt ve Doç. Dr. Cemal Çarboğa, Güney Koreli MTING Co. Ltd(Material Technical Innovation Group) firmasından Young-sun Park’la metal tozları üzerine video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.  

Metal toz üretimi ve metal kaplama konusunda faaliyet göstermekle olan ve namlu kaplama konusunda ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet veren BC TECH Firması yetkilileri, Nevşehir ve Türkiye’deki metal toz teknolojisi ve ürünler hakkında bilgi verirken, Güney Koreli firmalardan MTING Co. Ltd. ise Güney Kore’deki metal toz ve ürünler konusunda bilgi ve birikimlerini paylaştı.

Ayrıca metal tozlarının savunma sanayi, silah namlu ve mekanizmaları, implantteknolojilerinde kullanımlarına yönelik yapılan görüşmede, BC Tech ve MTING Co. firmaları ile ortak ürün, eğitim, proje vb çalışma alanlarında bir araya gelmek için uzlaşıldı.


27 Kasım 2020 Cuma