Skip to content

Kapadokya Teknopark Firmalarının İlk Ar-Ge Projeleri Yatırımcıyla Buluştu

 
  • 25.4.2019
  • 975
Kapadokya Teknopark Firmalarının İlk Ar-Ge Projeleri Yatırımcıyla Buluştu

Kapadokya Teknopark bünyesinde Ar-Ge ve yazılım projeleri geliştiren firmalardan Nissa Yazılım “Nissa Akıllı Servis”, Mental BI “Yeni Nesil Akıllı Raporlama Uygulaması”, Panu Pay “PanuPay Basic” ve Kompetan “Web Ortamında Cloud Tabanlı Emlak Yönetim Sistemi Yazılımı” başlıklı projelerin tanıtımı için Nevşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NESİAD) binasında Nevşehirli Sanayicilerle bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıda firma yetkilileri tarafından Kapadokya Teknopark bünyesinde geliştirdikleri projeler ve faaliyetleri hakkında NESİAD üyelerine sunum yapıldı. Sunumu yapılan ar-ge projelerinin; yatırım amaçlı işbirliğine açık olduğu belirtilerek, ortak çalışma ve süreç geliştirme hakkında tekliflere açık olunduğu kaydedildi.

NESİAD YK Başkanı Mustafa Ertaş gerçekleştirilen bu tanıtım toplantısından memnun olduklarını ve Nevşehirli Sanayiciler ile Teknopark firmalarının birlikte proje geliştirerek Nevşehir’in kalkınmasına katkıda bulunabileceklerini belirtti.

Kapadokya Teknopark TTO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cevahir Altınkaynak ise Kapadokya Teknopark’ın amaçları arasında Nevşehir Sanayisinin gelişmesi için ihtiyaç duyulan projelerin hayata geçirilmesi ve gelecek dönemlerde de Teknopark’ta geliştirilen projeleri sanayicilere tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.


25 Nisan 2019 Perşembe