Skip to content

Kapadokya Teknopark, Fakülteler Bazında FSMH Farkındalık Bilgilendirme Eğitimlerine ve Ziyaretlerine Devam Ediyor

 
  • 9.4.2019
  • 1040
Kapadokya Teknopark, Fakülteler Bazında FSMH Farkındalık Bilgilendirme Eğitimlerine ve Ziyaretlerine Devam Ediyor

 

 Kapadokya Teknopark tarafından NEVÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi bünyesindeki akademisyenlere yönelik olarak “Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Bilgilendirme Günü” gerçekleştirildi.

FSMH kültürü ile potansiyelini artırmak amacıyla 09.04.2019 tarihinde Eğitim ve Farkındalık Birimi Uzmanı Arş. Gör. Kadriye Bayram'ın koordinatörlüğünde düzenlenen program, Kuantum Patent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Veli Çimen ve Genel Müdürü Barış Kurt’un sunumları ile gerçekleştirildi. Sunumda, fikri sınai mülkiyet hakları genel kapsamı, faydalı model, marka, endüstriyel tasarım ve patent tanımları ile başvuru amaçları, önemi, FSMH başvurusundan tescile kadar devam eden süreçler, fikri sınai mülkiyet haklara yönelik teşvikler ile projeler, yeni patent yasası ile buluş sahibi ve kurumlarının hak ve sorumlulukları, Teknoparkların ve üniversitelerin rolü temalarına değinildi. Sunum, katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

Programın ardından, Kapadokya Teknopark Uzmanı Pakize Yeşiltaş ile patent ve marka tasarım uzmanları tarafından, fakülteler bazında akademik personellere yönelik bireysel farkındalık ve bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi. Ziyaretlerde Üniversitemiz bünyesinde patent, faydalı model, marka ve endüstriyel tasarım süreçlerinin başvuru, raporlama ve uygulama süreçlerine değinilerek, akademisyenlerin bildirdikleri ticarileştirilebilir ürünleri üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

FSMH hakkında bireysel görüşmeleriniz için Kapadokya Teknopark ile irtibata geçiniz.


9 Nisan 2019 Salı