Skip to content

Kapadokya Teknopark ’da TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

 
  • 15.11.2019
  • 549
Kapadokya Teknopark ’da TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı Tanıtım ve  Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

  Kapadokya Teknopark, NEVÜ ve TÜBİTAK işbirliği ile " TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı” Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Kapadokya Teknopark Eğitim ve Farkındalık Birim Uzmanı Dr. Kadriye BAYRAM tarafından koordine edilen programa Kapadokya Teknopark firmaları, akademisyen ve öğrenciler katılım sağladı.
   Vizyon 2023 kapsamında sanayinin ihtiyaç duyduğu doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi işbirliği ile yetiştirilmesine yönelik “Sanayi Doktora Programı Çağrısı” hakkında, TUBİTAK BIDEB Uzmanı Pınar TEMİZKAN tarafından bilgilendirme yapıldı. Gerçekleştirilen sunumda, TÜBİTAK-2244 Programı ile öğrencilerin doktora eğitimleri süresince burs ve doktora sonrası istihdam desteği alabilecekleri, üniversite sanayi işbirliği ile özel sektörde daha fazla araştırmacı istihdamının teşvik edileceği belirtildi. Ayrıca program çerçevesinde, yurtiçinde doktora eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının, 5746 sayılı kanun kapsamındaki Ar-Ge/Tasarım Merkezleri veya 4691sayılı kanun kapsamındaki Teknoparklar bünyesinde yer alan sermaye şirketleri ile birlikte ortak proje sunabilecekleri, işbirliği modeline dayalı 3 yıl süresince %40 ile %60 oranında özel sektör kuruluşlarına
istihdam desteği verilebileceği vurgulandı.
   13 Aralık 2019 tarihinde başvurusu sona erecek olan TÜBİTAK-2244 programı hakkında gerçekleştirilen tanıtım toplantısı, katılımcı sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.


15 Kasım 2019 Cuma