Skip to content

Kapadokya Teknopark, Aksaray Üniversitesi ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası' na Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirdi

 
  • 21.3.2019
  • 1240
Kapadokya Teknopark, Aksaray Üniversitesi ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası' na Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirdi

Kapadokya Teknopark uzmanlarınca, Aksaray Üniversitesi ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’ nda tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.
Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Metin DUYAR, Kapadokya Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cevahir ALTINKAYNAK ve Kapadokya Teknoloji Transfer Ofisi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÜNSALAN tarafından ilk olarak Aksaray Üniversitesi akademisyenlerine ve öğrencilerine, ardından Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki farklı sektörlerden firmalara Ar-Ge süreci ve Kapadokya Teknopark tarafından sağlanan imkanlar  anlatıldı.
Kapadokya Teknoloji Transfer Ofisi Müdür Yardımcısı Dr. Ögr. Üyesi Mustafa ÜNSALAN’ ın sunumuyla gerçekleştirilen toplantılarda,  Kapadokya Teknopark ve alt birimleri, faaliyetleri ve girişimcilere sunduğu avantajlar ve destekler anlatıldı. Bu kapsamda Kapadokya Teknopark bünyesinde Ar-Ge, yazılım ve tasarım projesi geliştiren sanayicilere ve girişimcilere yönelik destekler, teşvikler ve muafiyetler hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi. Ayrıca Kapadokya Yatırım Planlama Ofisi’ nin firmalara ihracat konusunda sunacağı hizmetler ve destekler üzerinde duruldu. Gerçekleştirilen toplantılar sonunda katılımcıların soruları yanıtlandı ve yapılabilecek iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.


21 Mart 2019 Perşembe