• iconinfo@kapadokyateknopark.com.tr

Kapadokya Kuluçka Merkezi Nedir?

Kapadokya Kuluçka Merkezi Nedir?

Kuluçka merkezleri, girişimci adaylarının yüksek katma değerli ticarileştirilebilir fikirlerinin oluştuğu ve olgunlaştığı, mentörler danışmanlığında desteklendiği, ofis ve teknik alt yapı gibi hizmetlerin sunulduğu, fikri mülkiyet ve şirketleşme gibi konularda danışmanlıklar eşliğinde girişimcilik eğitimlerinin verildiği ve gerektiğinde hibe veya yatırımcıların destek bulunmasını sağlayan sistematik yapılardır. Kuluçka merkezleri, girişimci adaylarının rehberi olarak fikir oluşumundan ticarileştirilmeye kadarki sürecin yol haritasını gösteren navigasyonlarıdır.

Kapadokya Teknopark A.Ş. bünyesinde hizmet veren Kapadokya Kuluçka Merkezi girişimci adaylarına ücretsiz olarak tam donanımlı ofislerde çalışma imkanı sunarken ihtiyaç duyulması halinde yine ücretsiz olarak mentörlük ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.

Girişimcilerin en çok zorlandıkları ve desteğe ihtiyaçları olduğu fikir aşamasında ve mevcut fikirlerinin geliştirilmesi aşamasında Kuluçka Merkezi olarak onların yanında olarak başarıya giden yolda karşılarına çıkabilecek engellerde onların en büyük destekçileri olarak motivasyonları en üst seviyede tutmak önceliğimizdir. 

Girişimciliğin doğuştan değil zamanla kazanılabilecek bir yetenek olduğuna inanan Kapadokya Kuluçka Merkezi, girişimci adaylarına hem fikir anlamında hem de fikirlerin hayata geçirilmesi noktasında her zaman desteğini sunmaktadır.

Kapadokya Kuluçka Merkezi ekibi olarak girişimciliğin bir meslek olduğuna inanıyor ve girişimci adaylarının ihtiyaçları olduğu her noktada onların yanında oluyoruz.

Külkedisi masalında Sindirella’nın baloya gitmesini sağlayan iyi kalpli Peri gibi Peribacaları diyarı olan Kapadokya’da girişimci adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürecek periyiz aslında biz.

Artık başkalarının girişimcilik hikayelerini okumaktan sıkıldıysan ve kendi girişimcilik hikayeni yazmak istiyorsan hemen Sera Kapadokya Kuluçka Merkezini ziyaret etmelisin.

Kapadokya Teknopark Binasında yer alan ofisimizde siz girişimci adaylarını bekliyoruz.