Kapadokya Teknopark ve KOSGEB Nevşehir  İl Müdürlüğü iş birliği ile ‘KOSGEB Bilgi Günü Etkinliği‘ kapsamında Girişimcilik Destekleri eğitimi düzenlendi. Kapadokya Teknopark Seminer salonunda yüz yüze gerçekleştirilen etkinliğe Kapadokya Teknopark firmaları, girişimci adayları ve akademisyenler katılım sağladı. KOSGEB Uzmanı Muhammed Samet Yozkatlı tarafından gerçekleştirilen eğitimde; Girişimci Desteği Başvuru Süreci, İş Kurma Desteği ve  İş Geliştirme Desteği kapsamı, başvuru şartları, destek miktarları, destek süresi hakkında bilgilendirme sağlandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin şunları söyledi:’ Girişimcilik alanında çok önemli destekler vererek hizmet, ticaret, imalat ve bilişim alanlarda yeni işletmelerin kurulmasına, kurulduktan sonra da bu işletmelerin geliştirilmesine ve sürdürülebilirliklerine katkı sağlayan KOSGEB tarafından girişimcilere yönelik önemli bir etkinlik gerçekleştirilmiştir. Üniversitemiz, girişimcilere desteklerini Teknoparkımız ve Teknoloji Transfer Ofisimiz aracılığıyla sağlamaktadır. Girişimcilerin ihtiyacı olan fon destekleri ise KOSGEB gibi önemli kuruluşların katkılarıyla sağlanmaktadır. Bu noktada KOSGEB Nevşehir İl Müdürlüğü  ve Teknoparkımızın düzenlemiş olduğu bu eğitim girişimcilerimize yol göstermesi ve destek olması açısından çok önemlidir. KOSGEB’in yeni destek programları olan İş Kurma Desteği ve İş Geliştirme Desteği kapsamına yönelik düzenlenen eğitime katkılarından dolayı KOSGEB Nevşehir İl Müdürü Sayın Ali Usta’ya, programa eğitmen olarak katkı sunan KOSGEB Uzmanı Muhammed Samet Yozkatlı’ya ve eğitime katılan tüm girişimcilerimize teşekkür ediyorum.’ Dedi.

KOSGEB Nevşehir İl Müdürü Ali Usta gerçekleştirilen eğitimle ilgili şunları söyledi:‘ Nevşehir KOSGEB olarak İşletmelerimize fayda sağlayacak destekleri sürdürmeye devam ediyoruz. Girişimcilerden gelen talepler doğrultusunda yeni destek programlarımız hakkında Kapadokya Teknopark firmalarını ve girişimci adaylarını bilgilendirdik. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri destekleyerek, işletmelerimizin sürdürülebilir büyümelerini katkı sağlamak için şehrimizdeki girişimcilerin her zaman yanındayız. Eğitimlerimize ve ziyaretlerimize devam edeceğiz.’ Dedi.

Categories:

Tags:

Comments are closed