Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) katkılarıyla düzenlenen, ‘Ufuk Avrupa Proje Yazma Eğitimi’ TÜBİTAK Ufuk Avrupa Bilgi Çoğaltıcısı Öğr. Gör. Ekrem Aydın tarafından gerçekleştirildi.

Online olarak gerçekleştirilen eğitimde; Ufuk Avrupa Programının genel yapısı, Amacı, Ufuk Avrupa Misyonları, Tematik Alan Destekleri, Avrupa Birliği Çerçeve Programları, Proje Teklifi Hazırlık Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler, Ortak Arama Sürecinde Kullanılabilecek Yöntemler ve  Proje Bütçesi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin şunları söyledi: ‘Üniversitemiz, bilimsel araştırmalara öncelik vererek yenilik kapasitesini arttırmaya, bilimsel yapıyı güçlendirmeye ve  nitelikli alanlarda proje çıktılarını arttırmaya yönelik eğitimler sağlamaya devam etmektedir. Avrupa Birliği fonları ve ulusal fonlar, akademide nitelikli çıktıların oluşmasında önemli araçlardandır. Dünyanın en yüksek bütçeli ar-ge ve yenilik programı olan Ufuk Avrupa, teknoloji geliştirme ve inovasyon faaliyetleri ile sosyal ve ekonomik kalkınmayı arttırmayı, araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitesini güçlendirmeyi ve  üniversite-sanayi işbirliğini teşvik ederek farklı alanlarda toplumsal sorunlara cevap vermeyi amaçlamaktadır. Ufuk Avrupa , araştırma, geliştirme ve yenilik fonlarından yararlanarak bilimsel kalkınmaya destek sağlamak için üniversitemiz akademisyenlerini program kapsamında bilimsel çalışma yapmaya davet ediyorum. Ar-ge faaliyetlerinin topluma yön verdiği bu dönemde üniversitemizin  ülkemiz ve dünyamız için önemli çıktılar üretmesi bizler için çok kıymetlidir. Programa katılan tüm akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Categories:

Tags:

Comments are closed