Nevşehir başta olmak üzere bulunduğu bölgeye teknoloji tabanlı girişimcilik konusunda katma değerli hizmetler sunan Kapadokya Teknopark, sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekliyor ve ‘CAPPIN2C İş Fikri Ve Girişimcilik Yarışması’ düzenliyor.

KOSGEB tarafından desteklenen yarışma kapsamında girişimcilere toplam 100 Bin TL ödül verilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin, “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak girişimci bir nesil yetiştirmeyi önemsiyoruz, öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin girişimcilik ekosistemine dahil olmalarını da teşvik ediyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl Kapadokya Teknopark bünyesinde CAPPIN2C markası altında girişimcilik ve kuluçka hizmetleri sunmaya başladık. CAPPIN2C kuluçka merkezi başta Nevşehir’de ikamet eden girişimciler olmak üzere herkese hizmet vermektedir. CAPPIN2C etki alanını genişletmek ve ilimizdeki girişimcilik ekosistemini güçlendirmek için girişimcilik ve iş fikri temalı yarışma başlatmaktayız. Yarışma kapsamında başarılı olan girişimcilere toplam 100 Bin TL ödül verilecektir. Yarışmamız KOSGEB İş Planı Ödülü Destek Programı kapsamında desteklenmektedir. Girişimciler ödül almaya hak kazandıktan sonra kuracakları şirketler ile bu destekten faydalanabileceklerdir.

Yarışmaya ilişkin detaylı bilgilere cappin2c.com/yarisma adresinden ulaşılabilir ve aynı adresten online başvuru yapılabilir. Yarışmaya 16 Eylül 2022 tarihine kadar başvuru alınacaktır. Yarışmanın tüm girişimcilerimize hayırlı olmasını dileyerek tüm girişimcileri başvuru yapmaya davet ediyorum” diye kaydetti.

Categories:

Tags:

Comments are closed