Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi ile Kapadokya Teknopark iş birliği ile gerçekleştirilen “Kapadokya Teknopark ile Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Öğrenciler Tanışma Toplantısı” Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersan Kabalcı: “Teknoparklar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen, çeşitli vergi avantajlarının bulunduğu, ar-ge ve teknoloji tabanlı faaliyetlerin yürütüldüğü, ülkemiz için son derece önemli merkezlerdir. Bugün gerçekleştirilecek olan bu tanışma toplantısı ile amacımız Kapadokya Teknopark firmaları ile Mühendislik – Mimarlık Fakültesi öğrencileri arasındaki iletişimi artırmak ve öğrencilerin teknopark imkanlarından daha fazla faydalanmasını sağlamaktır. Mühendislik – Mimarlık Fakültesi yönetimi olarak hem öğrencilerimizin hem de akademisyenlerimizin şirket kurmalarını önemsiyor ve destekliyoruz. Etkinliğe katılan teknopark firmalarına teşekkür ediyor, öğrencilerimize yararlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Toplantı, Kapadokya Teknopark’ta faaliyet gösteren ar-ge ve yazılım firmalarından; ABC Medya Yazılım firmasından Ercüment Ekrem UĞURLU, Arge Tekno Yazılım firmasından Muhammed Ali ÖRGÜ, Ayveak Arge Eğitim Yazılım firmasından Şeyhmus AYDOĞDU, Index Eğitim Yazılım firmasından Mutlu ÖĞÜTGEN, Kodgem Teknoloji firmasından Fatih DURMAZ, Mzn Yazılım firmasından Muhammed ÖZEN, Nissa Yazılım firmasından Yasin BIKMAZER ve Panu Teknoloji firmasından Aykut KARTAL’ın sunumları ile devam etti. Firmalar, gerçekleştirdikleri ar-ge ve yazılım faaliyetlerinden, nasıl bir geleceğin bizleri beklediğinden, Metaverse konusundaki son gelişmelerden, iyi bir araştırmacı personelin taşıması gereken niteliklerden bahsettiler.

 

Programın sonunda Kapadokya Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık, Kapadokya Teknopark ekosistemi, yeni nesil girişimcilik, Teknoparkın öğrencilere sunduğu fırsatlar, kuluçka programları ve girişimcilerin bir ülke için öneminden bahsettiği bir sunum gerçekleştirdi.

 

 

Categories:

Tags:

Comments are closed